Historie a současnost skupiny The Angels

Vznik kapely The Angels se datuje do roku 1967. Prvními kapelníky byli Jindřich Polák a Vladimír Melzer. Do velké obliby se kapela dostala, když trio hudebníků Miloslav Čermák - kytara, zpěv, Vratislav Čermák - baskytara zpěv a Pavel Češok - bicí, zpěv doplnil fenomenální hráč na klávesové nástroje Zdeněk Berger. Repertoár skupiny tvořily skladby skupin Cream, Jimi Hendrix Experience, Deep Purple, Uriah Heep, Yes, ELP, Vanilla Fudge. Domovskou scénou byl tehdy jaroměřský Nároďák, který byl mnohokrát zcela vyprodán. Časem bubeníka Pavla Češoka nahradil Zdeněk Balcar z Náchoda. V té době Angels přijali nabídku na pravidelná hraní v Hradci Králové, Na Střeláku. Zní to až neuvěřitelně, ale i tento sál dokázali mnohokrát vyprodat.

Po rozpadu náchodské kapely L.O.V.E. přišla nabídka kapelníka Láďi Marka ke spolupráci s ním a s bubeníkem Oldřichem Simonem. Tak vznikla asi nejslavnější sestava kapely: Míla Čermák, Vráťa Čermák, Zdeněk Berger, Olda Simon a Láďa Marek. Kapela vystupovala pod názvy The Angels i L.O.V.E. K vystoupením v Čechách přibyly i několikadenní zájezdy do Polska. Na úžasnou atmosféru koncertů v Trzebnici, Klodzku nebo Wroclawi se nedá zapomenout. V březnu 1973 se kapela rozpadla. Za dobu své šestileté existence odehrála stovky vystoupení a získala řadu skupinových i individuálních ocenění.

angels_frontV červnu 2006 se kapela The Angels sešla na přání Pavla Češoka k oslavě jeho šedesátin. K vystoupení pro uzavřenou společnost se sešli všichni členové původních Angels. Nikdo netušil, že to bude jejich poslední vystoupení v původní sestavě. V červnu 2007 předčasně odešel do hudebního nebe Olda Simon a v září 2008 za ním v 55 letech i Zdeně Berger.

Po nějakém čase padl návrh, že by Angels i bez Zdeňka Bergra mohli přece jen začít opět pravidelněji hrát. Začalo se znovu zkoušet. Za klávesy usednul dlouholetý kamarád, výborný muzikant Míla Bříza. V roce 2012 se uskutečnilo první veřejné vystoupení. Po několika koncertech bohužel Míla Čermák oznámil odchod pro přílišné pracovní vytížení, nedovolující mu hrát s Angels. Na kytaru potom byli angažováni postupně Jirka Bukač, Pavel Smetana a Leoš Sedláček. V roce 2016 po odchodu Pavla Češoka, za bicí usedl Tomáš Hroch.

Současní The Angels hrají v sestavě:

Vráťa Čermák - baskytara, zpěv

Míla Bříza - klávesy

Leoš Sedláček - kytara, zpěv

Tomáš Hroch - bicí